Всі 17 шахтарів, які опинилися у знеструмленому внаслідок обстрілу російських агресорів вугледобувному підприємстві в Донецькій області, виведені на поверхню, а шахта знову заживлена, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням у Телеграм-каналі 6 січня, люди пробули під землею 16 годин. Раніше повідомлялося, що обстріл та знеструмлення шахти, у якій перебувало 17 працівників, відбувся 4 січня увечері.
Що стосується ситуації в енергосистемі в цілому, то, як зазначає Міненерго, у короткостроковий аварійний ремонт виведено блок ТЕС, водночас після ремонту до роботи підключено блок ТЕЦ.
Воно вказало, що дефіциту електроенергії немає, а графіки відключень не застосовуються, але нагадало про важливість зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання: у вихідні дні вони припадають на 10:00-12:00 та 18:00-20:00.
Імпорт та експорт електроенергії на поточну добу не передбачається.
Водночас Міненерго повідомило, зокрема, про відключення внаслідок бойових дій ПЛ 110 на Харківщині, у результаті чого були знеструмлені побутові споживачі та об’єкти АТ "Укрзалізниця". Проте збоїв в русі потягів не було, а протягом години всіх споживачів було заживлено.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.