Мережа АЗК ОККО з початку повномасштабної війни втратила приблизно $120 млн від руйнування своїх об’єктів внаслідок атак РФ, передає Енергореформа.
Про це повідомив СЕО холдингу OKKO GROUP, співзасновник GORO Mountain Resort Василь Даниляк.
"З початком цієї війни ми більше втратили об'єктів не від окупації (як у 2014 році – ЕР), а від руйнування внаслідок атак. Тобто ми втратили дуже багато нафтобаз, а з нафтобазами ми втратили дуже багато товару. І якщо сплюсувати наші загальні втрати з 2022 року, то станом на сьогодні це приблизно, я думаю, $120 млн", – сказав Даниляк у YouTube-проєкті компанії DІАЛОГИ.
Він уточнив, що основні засоби – це приблизно 40% втрат, товар – 60%.
Даниляк пояснив, що руйнування невеликої нафтобази та вигорання продукту обходиться щонайменше в $10 млн.
"Наш товар дорогий, і влучання в нафтобазу, в якій, припустімо, 4 тис. тонн нафтопродукту, це вже $10 млн немає. Грубо кажучи, нафтобаза $5 млн коштує і нафтопродукт $4-5 млн. Це дуже така середня, можна сказати, навіть мала нафтобаза", – зазначив СЕО ОККО.
Він додав, що враховуючи ризики влучань, мережі АЗК "стараються працювати на дуже мінімальних залишках пального", хоча це не оптимально з точки зору логістики і призводить до здорожчання товару, але виправдовує себе у випадку атак.
За його словами, під час окупації РФ українських територій у 2014 році ОККО втратила приблизно 25 об'єктів у Донецькій і Луганській областях та до 20 об'єктів у Криму.
OKKO Group об'єднує понад 10 різнопрофільних бізнесів у сфері виробництва, торгівлі, будівництва, страхових, сервісних та інших послуг. Флагманською компанією групи є концерн "Галнафтогаз", який керує однією з найбільших автозаправних мереж в Україні під брендом "ОККО", що налічує близько 400 автозаправних комплексів.
Засновником та кінцевим бенефіціаром групи є Віталій Антонов.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=f2rJR1hyMdo
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.