Енергопостачальник YASNO, який працює в Києві та Дніпропетровській області, визначив понад понад 70 тис. споживачів-боржників за е/е, які є кандидалами на відключення після зняття урядом мораторію на обмеження енергопостачання за борги, передає Енергореформа.
"Наразі таких кандидатів на відключення більше 70 тисяч у Києві та Дніпропетровській області, а їхній загальний борг становить понад 600 млн грн", – написав Коваленко у своєму Facebook 11 січня увечері.
При цьому, за його словами, компанія не буде здійснювати заходи з відключення "всіх підряд" боржників, а керуватиметься чіткими критеріями і по сумі, і по "віку" заборгованості.
Він також зазначив, що постачальник щомісяця сповіщає клієнтів про стан рахунку, тож кожен знає про навність чи відсутність боргів.
"Це не буде раптово. Коли ми будемо подавати на відключення, то власник житла отримає паперове попередження за 10 днів до відключення, ще за 5 днів – сповіщення від оператора системи розпоріду (обленерго, які фізично відключатимуть подчау е/е – ЕР)", – описав процедуру Коваленко.
Абонентам, які не проживають у квартирах і відповідно не мають споживання, глава YASNO порадив уточнити показники, а надалі щомісяця передавати їх коректно, аби не нараховувавсся борг.
Він також звернув увагу, що для тих, кому оплачувати е/е складно, держава розробила субсидії, які зараз можна оформити за спрощеною процедурою.
"Гроші підуть в енергосистему. Атаки на інфраструктуру, особливо у східній частині України, нікуди не поділися, тому ремонти та масштабні відновлення - це наша реальність ще надовго. Тому будь ласка, оплачуйте рахунки вчасно", – закликав Коваленко.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна", уряд України скасував запроваджену на початку повномасштабної агресії заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або неповної оплати, а також заборону нарахування та стягнення штрафів та пені, інфляційних нарахувань на заборгованість за несплату таких послуг.
Відповідно до постанови Кабінету міністрів №1405 від 29 грудня 2023 року, оприлюдненій на сайті уряду, такий мораторій зберігається лише для територій, де ведуться бойові дії згідно з переліком Мінреінтеграції.
Крім того, з 6 січня втратив чинність наказ Міністерства енергетики №148 від 13 квітня 2022 року "Про врегулювання питань щодо постачання електроенергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку е/е в період дії в Україні військового стану", яким також обмежувалася можливість відключення цілого ряду підприємств та об'єктів, у тому числі об'єктів, які забезпечують тепло-, газо-, електро- та водопостачання, без погодження з військовими адміністраціями
Джерело: https://www.facebook.com/sergey.j.kovalenko/posts/pfbid0yHaSYNyRjAKDQYxxhzamp1rWsHdDCne2CmuxLCvxwXwrjJMZhDy7qUEbzoNjsCz4
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.