На ранок 12 грудня повернулися в роботу три блоки на теплових електростанціях та один на теплоелектроцентралі, але ситуація в енергосистемі залишається складною, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть виробляти електроенергію через хмарну погоду", – описав ситуацію системний оператор у своєму Телеграм-каналі.
Разом з тим він зазначив, що через підвищення температури повітря споживання зранку 12 грудня на 1,6% нижче, ніж 11 грудня, але залишається на високому рівні, що створює додаткове навантаження на енергосистему.
"Укренерго" зазначила, що вчора добовий максимум споживання був ранковим та всього 0,4% не дотягнув до рекордного в цьому опалювальному сезону показника 7 грудня.
"Тому дуже важливо продовжувати уважно ставитись до користування енергоємними електроприладами й споживати е/е ощадливо" – закликає НЕК.
Там уточнили, що обсяг аварійної допомоги з Румунії та Польщі у понеділок, коли вона через недостатність генерації залучалася пятий день поспіль, починаючи з 7 грудня, складав 3400 МВт-год.
"Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються", – підкреслила "Укренерго".
Там також додали, що пропускна здатність високовольтних мереж компанії достатня для покриття наявного попиту.
Експорт, як і раніше, не здійснюється, імпорт майже на 20% вищий за показник 11 грудня – його загальний обсяг в ранкові та вечірні години зі Словаччини та Румунії складає 2700 МВт-год (учора було 2306 МВт-год), з максимальною потужністю в окремі години до 667 МВт.
За даними "Укренерго", на ранок вівторка знеструмлено через негоду 193 населених пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Тернопільській областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 432 населені пункти.
Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.