Роботи на високовольтній лінії електропередачі у Запорізькій області, яка живила Запорізьку АЕС та була відключена через обстріл напередодні, тривають, наразі ЗАЕС залишається на одній лінії живлення, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
У цілому в енергосистемі дефіциту немає, зазначається у його оновленні в телеграм-каналі у четвер.
За його інформацією, у короткостроковий ремонт вийшов блок ТЕС, у резерві 6 енергоблоків теплоелектростанцій, які будуть задіяні в разі потреби.
Разом з тим, внаслідок артобстрілу у Миколаївській області, що стався сьогодні вранці, без газопостачання залишилось 700 споживачів.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на МАГАТЕ та НАЕК "Енергоатом", 20 лютого через обстріли на Запорізькій АЕС була відключена одна з двох повітряних ліній електропередачі, що перебували в роботі, ПЛ-330 кВ "Феросплавна-1".
Наразі у роботі залишається єдина зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ "Дніпровська", яка з'єднує ЗАЕС із об'єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення власних потреб станції.
"У разі відмови цієї лінії найбільша АЕС у Європі отримує черговий повний блекаут, що є тяжким порушенням умов безпечної експлуатації станції та може призвести до розвитку аварії", – констатували в "Енергоатомі", нагадавши, що ЗАЕС вже пережила 8 повних блекаутів і один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів та систем безпеки.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1672
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.