Запорізька атомна електростанція в окупованому місті Енергодар (Запорізька обл.) є проблемною як для української, так і для російської сторони, передає Енергореформа.
Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський.
"В принципі без України її існування неможливе. Щоб її відновити, потрібні гроші й фахівці. І час – кілька років. Дамби немає, технічної води немає. Потрібно багато високовартісних процесів, щоб її відновити. Для нас це також проблема, бо це наша станція. Втрачені гроші, втрачені можливості", – сказав він під час спілкування з журналістами 14 березня.
За словами Зеленського, окупанти і обстрілювали станцію, і хотіли її підключити до енергомережі окупованих територій, але Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не може їм цього дозволити.
"Я впевнений, що вони хочуть її підключити і зараз. Мало того, я впевнений, що вони будуть робити політичні, публічні заяви, що станція скоро буде працювати, буде давати електрику територіям, які контролюють росіяни. І під постійним політичним тиском буде МАГАТЕ. Тому що МАГАТЕ не може їм цього дозволити", – додав президент України.
Також він дав зрозуміти, що питання Енергодару та ЗАЕС піднімалося американською та українською переговорними групами під час обговорення питання контролю над територіями.
"Американці все більше і більше вникають в суть. Наприклад, місто Енергодар. Люди живуть, діти навчаються і так далі… І не можна просто сказати, наприклад, ось вам станція, а місто – то окремо", – зауважив Зеленський.
Джерело: https://interfax.com.ua/news/political/1055821.html
Фото з архіва до окупації.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.