Окупована росіянами Запорізька АЕС залишається на одній лінії живлення відтоді, як резервна ВЛ 330 кВ була пошкоджена та відключена через їхні обстріли 20 лютого, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"На жаль, через складну безпекову ситуацію та відсутність стабільного допуску від військових для енергетиків лінія залишається знеструмленою. Відповідно, як і всі попередні дні, Запорізька АЕС залишається на одній лінії живлення. Однак енергетики роблять усе можливе для її відновлення", – йдеться у повідомленні міністерства в телеграм-каналі 25 лютого.
Як повідомляла Енергореформа, 24 лютого ввечері НЕК "Укренерго" повінформувала, що її енергетикам вдалося відремонтувати та ввести в роботу ВЛ 330 кВ, яка є резервною для ЗАЕС.
25 лютого зранку НЕК надала уточнену інформацію, в якій зазначила, що вчора ремонтні бригади включили нещодавно пошкоджену російськими обстрілами лінію 330 кВ, що посилило стабільність енергопостачання Дніпропетровської області, але все ще продовжують працювати над відновленням енергетичної інфраструктури, від якої залежить надійність живлення ЗАЕС.
ЗАЕС зараз має зв'язок з енергосистемою України лише через одну лінію – ПЛ-750кВ "Дніпровська". Друга працююча в умовах війни лінія (резервна) – ПЛ-330 кВ "Феросплавна-1" – була відключена вдень 20 лютого після обстрілів РФ.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/2665
https://t.me/energyofukraine/1690
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.