"Сьогодні, 5 серпня 2022 року, російські військові знову вдалися до провокацій. Внаслідок їх обстрілу о 14.30 зафіксовано три "прильоти" біля промислового майданчика ЗАЕС", – повідомила НАЕК "Енергоатом" у своєму телеграм-каналі 5 серпня.Як уточнили в компанії, військові РФ влучили у високовольтну лінію зв'язку 330 кВ ВРП (відкритого розподільного пристрою) автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС.
В "Енергоатомі" пояснили, що незважаючи на провокації рашистів, ЗАЕС продовжує працювати та видавати потужність в енергосистему України через працюючі лінії, але відповідно до їх пропускної спроможності було прийнято рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного з працюючих енергоблоків станції.За даними компанії, викиди та скиди радіоактивних речовин не зафіксовані.
"Загарбники продовжують влаштовувати терор і наражати на небезпеку весь цивілізований світ. Необхідно якнайшвидше вжити всіх заходів для того, щоб повернути контроль над ядерним об'єктом України!", – закликали в "Енергоатомі".Як повідомляла Енергореформа, за останніми даними Міжнародного агентства з ядерної енергії, з 14 липня ЗАЕС почала працювати трьома блоками, до цього з моменту захоплення російськими окупантами 4 березня вона працювала двома блоками з шести.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.