Окупована російськими загарбниками Запорізька атомна станція вчергове втратила можливість отримувати електроенергію на власні потреби із мережі і перейшла на енергоживлення від генераторів, передає Енергореформа.
Про це повідомили в прес-службі НАЕК "Енергоатом".
Там пояснили, что внаслідок обстрілів у ніч на 9 березня, була пошкоджена остання ЛЕП, яка дозволяла живити ЗАЕС.
"Перебито останню лінію елетропередачі. Запустились генератори", – зазначили Енергореформі у прес-службі компанії.
Пізніше "Енергоатом" у Телеграм-каналі повідомив, що Південноукраїнська, Хмельницька та Рівненська АЕС (загальна встановлена потужність приблизно 7,8 тис. МВт – ЕР) через загрозу ракетних атак російських загарбників знизили потужність до 4700 МВт.
У НАЕК також уточнили, що остання лінія енергопостачання окупованої Запорізької ЗАЕС відключилася внаслідок російського ракетного обстрілу о 3:53 9 березня.
"На ранок 9 березня станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації, 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, увімкнулися 18 дизель-генераторів для забезпечення власних потреб ЗАЕС. Пального для їх роботи залишається на 10 діб", – описали ситуацію в "Енергоатомі".
Там зазначили, що у разі неможливості відновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статися аварія з радіаційними наслідками для всього світу.
"Почався зворотний відлік часу", – прокоментували у компанії.
Як повідомляла Енергореформа, на самій станції вже вже кілька місяців не працює жоден блок, а Державна інспекція атомного регулювання роботу обмежила їх використання, заборонивши експлуатацію на енергетичних потужностях. Разом з тим АЕС потребує електрики для власних потреб.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.