На 20 квітня залучення аварійної допомоги та обмеження для побутових та промислових споживачів не планується, крім Харківської області та Кривого Розу, де продовжують застосовуватися графіки відключень, введені після останніх масованих атак по енергосистемі, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в Телеграм, минулої доби попри те, що ввечері в енергосистемі могли бути обмеження для промисловості, вони не застосовувалися.
Потреби споживачів покривалися власною генерацією, імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії, обсяг якої склав менше 2% від добового споживання.
За даними Міненерго, через негоду знеструмлені 9 населених пунктів у Херсонській області та 2 у Чернігівській.
За добу енергетики відновили електропостачання понад 26 тис. абонентів.
Зокрема, їм вдалося протягом кількох годин заживити побутових споживачів у Дніпропетровській області, де внаслідок атаки ворожого безпілотника сталася пожежа на підстанції та було пошкоджене обладнання.
У Донецькій області також оперативно заживили вугледобувне підприємство, знеструмлене сьогодні вночі через пошкодження повітряної лінії під час обстрілу.
На момент відключення там перебувала 131 людина, усіх вивели на поверхню.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії обсягом 11 800 МВт-год, що на 8% більше показника 19 квітня. Експорту кілька днів поспіль не передбачається.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.