"Ми бачимо системне постачання вугілля. На трьох станціях баланс вугілля відповідає гарантованим запасам, навіть дещо його перевищує", – сказав Галущенко під час брифінгу у Києві 28 грудня.За його словами, системне накопичення вугілля відбувається за рахунок його постачання морським шляхом.
"Держава не має дефіциту електроенергії, і це не може бути підставою, щоб не постачати ресурс споживачам", – наголосив глава Міненерго, при цьому додавши, що жодні споживачі не відключатимуться через брак електроенергії.Назвавши єдиною причиною відсутності енергопостачання проведення ремонту мереж, Галущенко заявив про неприпустимість проведення планових ремонтів у опалювальний сезон. "Ми проводитимемо комунікацію з приватними компаніями, щоб такі ремонти припинилися", – сказав міністр.
"Поки що рішення щодо цього обсягу немає. Грузити це вугілля необхідно через Таманський порт, чому чинить опір Росія. Можливо, будуть знайдені якісь інші шляхи. Але в тих графіках поставок, які ми щодня моніторимо, це вугілля не враховується", – сказав Галущенко.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.