Україна акумулювала на складах 2,6 млн тонн вугілля, чого достатньо для проходження опалювального сезону 2025/2026, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Сьогодні ми маємо 2,6 млн тонн вугілля на складах. Відповідно до графіка накопичення і графіка споживання, ми бачимо, що ми будемо забезпечені необхідною кількістю цього ресурсу для проходження наступного опалювального сезону", – сказав Галущенко під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді 20 червня.
За його словами, Україна також має необхідні резерви й ресурси ядерного палива для того, щоб спокійно пройти опалювальний сезон.
Як повідомляла Енергореформа, перед цим Галущенко зазначив, що Україна буде забезпечена в ОЗП потрібним обсягом газу.
За його словами, цьогоріч необхідно імпортувати 4,6 млрд куб. м газу, з яких 2,9 уже законтрактовані.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/8545.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.