АТ "Запоріжжяобленерго" власними силами виготовило два трансформатори на базі цеху з ремонту електроустаткування, передає Енергореформа.
Про це повідомив керівник оператора системи розподілу (ОСР) Андрій Стасевський.
"Історична подія для "Запоріжжяобленерго": власними силами виготовили два нових трансформатори. Фахівці компанії на базі цеху з ремонту електроустаткування не тільки зібрали два нових трансформатори, а ще й покращили їхню конструкцію", – написав Стасевський у своєму Facebook 23 травня.
Він додав, що нові трансформатори модернізовані та оснащені запобіжними клапанами, що убезпечують їх від незворотного пошкодження. За підрахунками ОСР, економічний ефект від виробництва трансформаторів на власній базі, порівняно із закупівлею у сторонніх постачальників, може скласти 50% економії коштів.
Як уточнили Енергореформі в обленерго, воно готове продовжити виробництво трансформаторів та масштабувати його.
За словами Стасевського, набутий практичний досвід зі збирання нового обладнання за нинішніх умов – безцінний для енергобезпеки Запорізького краю, оскільки саме трансформатори, "серце" підстанції, які бувають різної потужності, стають ключовою мішенню для російських атак.
Глава "Запоріжжяобленерго" зазначив, що оператор отримує обладнання з Фонду підтримки енергетики, а також закуповує його частину власним коштом, покриваючи поточні потреби, але для створення резерву, тим більше, коли йтиметься про відновлення енергопостачання на деокупованих територіях, цього замало.
Джерело: https://www.facebook.com/andrij.stasevs.kij.358138/videos/3956290701297692
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.