"Сьогодні, 5 вересня 2022 року, внаслідок пожежі, що сталася через обстріл, було відключено ЛЕП 330 кВ ЗАТЕС – Феросплавна, тобто останню лінію, яка з'єднувала вузол ЗАЕС/ЗАТЕС з енергосистемою України! Як наслідок – було розвантажено та відключено від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС", – проінформували в НАЕК.Як зазначили в "Енергоатомі", останні три дні російські окупаційні війська продовжують інтенсивні обстріли території навколо Запорізької АЕС.
В результаті було пошкоджено та відключено лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗАТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗАЕС – Мелітополь. Також пошкоджено АТ 750/330 кВ ЗАЕС. Інші лінії вузла ЗАЕС/ЗАТЕС отримали пошкодження ще раніше.Передостанній енергоблок №5 на ЗАЕС було зупинено 3 вересня.
"Тільки поїхала основна частина місії МАГАТЕ із ЗАЕС, і станція знову знеструмлена. Остання лінія, яка з'єднувала її з енергосистемою України – ЛЕП 330 кВ ЗАТЕС - Феросплавна – відключена через пожежу, що виникла в результаті обстрілів. Світ знову перебуває на межі ядерної катастрофи", – написав міністр.За його словами, деокупація ЗАЕС та створення демілітаризованої зони навколо неї – це єдиний шлях до забезпечення ядерної безпеки.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.