"Такі дії є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію ядерної установки. Наразі експлуатація енергоблоку №4 ЗАЕС має здійснюватися виключно у стані "холодного зупину", – наголошується у заяві НАЕК.В "Енергоатомі" нагадали, що після підриву РФ 6 червня греблі Каховської ГЕС та фактичного зникнення Каховського водосховища виникли реальні ризики недостатнього підживлення атомної станції водою для охолодження.
НАЕК закликала МАГАТЕ вжити заходів впливу на окупаційну адміністрацію ЗАЕС для переведення всіх енергоблоків станції у стан "холодного зупиу" та поширити відповідну ноту серед країн – членів агентства.Крім того, компанія звернулася до Генеральної прокуратури України у зв'язку зі вчиненням протиправних дій, що містять ознаки складу кримінальних правопорушень у частині низки статей кримінального кодексу щодо порушення правил ядерної чи радіаційної безпеки, порушення правил поводження з вибуховими чи радіоактивними матеріалами, а також тероризм.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.