Запорізька атомна електростанція (АЕС) 15 лютого відключила другий блок від енергосистеми країни для усунення нещільності у системі байпасного очищення теплоносія, передає Енергореформа.
Про це повідомила пресслужба станції.
Як повідомила пресслужба станції, 15 лютого 2022 року о 22 годині 43 хвилини енергоблок №2 Запорізької АЕС відключено від мережі для усунення нещільності в системі байпасного очищення теплоносія. За планом роботи триватимуть до 23:59 19 лютого 2022 року, після чого енергоблок буде підключено до енергомережі.
Таким чином, станом на ранок 16 лютого в роботі перебуває 5 енергоблоків Запорізької АЕС. Зауважень щодо роботи основного обладнання чинних енергоблоків та персоналу немає. Сумарна потужність генераторів складає 4710 МВт.
Радіаційний фон у районі розташування Запорізької АЕС та у санітарно-захисній зоні – 8-12 мікрорентгенів на годину, що відповідає природному радіаційному фону.
Запорізька АЕС – найбільша в Європі атомна станція із встановленою потужністю. Її шість енергоблоків ВВЕР-1000 побудовано за проектом В-320. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у грудні 1984 року, шостий – у жовтні 1995 року.
"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, що оснащені водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.