Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив терміново передати знеструмленій внаслідок масштабної аварії у магістральній мережі Одесі газотурбінну станцію та генератори для електрозабезпечення, передає Енергореформа.
"Доручив протягом доби ввезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності в Міненерго. Також до міста має бути перевезена газотурбіннна електростанція потужністю 25 МВт, надана нашими партнерами зі США", – написав Шмигаль у своєму Телеграм-каналі 4 лютого.
Крім того, прем'єр поставив завдання МЗС звернутися до Туреччини за додатковою підтримкою у вигляді суден-електростанцій.
Він також зазначив, що Кабмін на позачерговому засіданні доручив створити цілодобовий урядовий штаб для ліквідації наслідків аварії на чолі з міністром енергетики, за участю в.о. міністра внутрішніх справ, глав ДСНС та ОВА, керівника "Укренерго", представників мінінфраструктури та інших міністерств та відомств.
Прем'єр зазначив, що ситуація в Одесі та прилеглих районах через технологічну аварію на одній з високовольтних підстанцій, неодноразово пошкоджену в результаті російських атак, складна, застосовані аварійні відключення.
"Масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергопостачання, зокрема, критичної інфраструктури – неможливо", – наголосив Шмигаль.
При цьому, за його словами, підключення критичної інфраструктури та багатоквартирних будинків, опалення яких залежить від електропостачання, є першорядним завданням.
Також в Одесі мають цілодобово працювати всі Пункти незламності.
Для координації роботи до міста мають вирушити міністр енергетики Герман Галущенко та керівник "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.