Через несприятливі погодні умови знеструмлювалися 32 населених пункти в Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Сумській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Найбільше постраждала Київська область, де залишаються без світла 2 тис. споживачів", – йдеться у його повідомленні в телеграм-каналі 3 серпня.
Також без світла, але вже через обстріли росіян, залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Крім того, енергетики ведуть відновлювальні роботи для заживлення 15 населених пунктів у Запорізькій області, які залишилися без електрики через технологічні порушення.
У Херсоні через підтоплення залишаються без світла, які і кілька днів тому, 11,4 тис. споживачів.
"Загалом за добу енергетики заживили понад 17 тис. споживачів. Більшість із них – у Донецькій області", – уточнило Міненерго.
У цілому в енергосистемі, за його даними, виробленого українською генерацією ресурсу вистачає для покриття споживання.
Разом з тим, за даними сайту ENTSO-E на сьогодні суттєво зріс імпорт е/е зі Словаччини – майже на 79%, до 5981 МВт-год. Він надходить майже протягом всієї доби, половину якої на максимально можливій потужності 350 МВт.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС за добу знизився ще на 1 см – до 16,28 м (мінус 38 см до рівня у перші дні після підриву Каховської ГЕС).
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.