Масований обстріл України російськими терористами 16 грудня призвів до чергового пошкодження одного з енергооб'єктів компанії ДТЕК та до відключення його із системи, передає Енергореформа.
"Сьогодні під час чергового масованого обстрілу було пошкоджено підприємство ДТЕК Енерго, яке вже неодноразово обстрілювали росіяни. Внаслідок атаки серйозно пошкоджено обладнання. Через це підприємство відключено від енергосистеми", – йдеться в телеграм-каналі ДТЕК.
Там вказують, що обійшлося без жертв.
У компанії додали, що це вже 20-та терористична атака росії на енергетичні об'єкти ДТЕК.
Як повідомляла Енергореформа, масована ракетна атака пошкодила щонайменше 9 об'єктів генерації та призвела до обмеження виробництва е/е атомними станціями.
У системі посилився дефіцит електроенергії, але вона працює стабільно на частоті 50 Гц, синхронно з європейською.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.