Антимонопольний комітет України розпочав дослідження дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції, передає Енергореформа.
"Мета – з’ясувати, наскільки об’єктивними були та є причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, відносно обмеження пропозиції протягом квітня-травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку", – йдеться у повідомленні комітету 13 травня.
Там назвали суперечливими дані з ринку, згідно з якими з одного боку пального достатньо, водночас окремі оператори не здійснюють його реалізацію через роздрібну мережу АЗС або продажі супроводжуються багатокілометровими чергами.
У комітеті зазначили, що першим заходом в рамках дослідження стала робоча зустріч 12 травня з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні.
На зустрічі представники бізнесу вказували на неможливість швидкої перебудови логістичних ланцюжків за кордоном під потреби українського ринку та державне регулювання цін на пальне, йдеться у повідомленні.
У комітеті зазначили, що учасники зустрічі висловили готовність надавати інформацію та сприяти його роботі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.