Пошкодження внаслідок атаки дронами газорегулювального пункту у Київській області призвело до відключення газопостачання майже 200 споживачів – мешканців багатоквартирних будинків в одному з населених пунктів, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Як йдеться у його оновленні про стан енергосистеми в Телеграм-каналі 11 вересня. ремонтні роботи тривають.
Разом з тим, тривають роботи з відновлення постачання електроенергії для приблизно 2 тис. споживачів у Дніпрі, де з технологічних причин відключена повітряна лінія 10 кВ.
Водночас 22 тис. споживачам у Вінницькій області, де також з технологічних причин відключалася повітряна лінія 110 кВ, світло повернули.
Міненерго також зазначило, у Харківській області енергетики відновлюють мережі, пошкоджені в результаті обстрілів і за добу заживили майже 100 споживачів, зокрема, тих, що залишалсися без світла з початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляв Генштаб ЗСУ, у ніч на 0 вересня окупанти атакували Україну 32 дронами-камікадзе типу "Shahed-136/131", з яких 25 були знищені засобами протиповітряної оборони України. Більшість ударних БПЛА російські окупанти направили до Київської області".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.