У ніч на 13 серпня російські БПЛА атакували енергооб’єкти у північному регіоні, внаслідок чого знеструмлювались промислові та побутові споживачі в окремих районах Чернігівської області, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її повідомленням в Телеграм-каналі, станом на ранок усі споживачі заживлені (за інформацією Міністерства енергетики за резервною схемою – ЕР), тривають аварійно-відновлювальні роботи.
Всього через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлений 491 населений пункт, зокрема, через обстріли є нові відключення в Донецькій, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях.
У цілому в енергосистемі споживання дещо знизилося – у понеділок його максимум був на 2,6% меншим порівняно із попереднім робочим днем – п’ятницею, 9 серпня.
Сьогодні, 13 серпня, станом на 9:30, споживання тримається на тому ж рівні, що й в аналогічний час минулої доби.
Застосування заходів обмеження електропостачання, які припинилися з 30 липня, сьогодні також не прогнозується.
Водночас "Укренерго" уточнила, вчора на її запит Україна отримувала аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3161
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.