В Одеській та Хмельницькій областях при зростанні споживання можуть бути застосовані графіки відключень елекроенергії, введені після масованої атаки РФ по енергосистемі 22 березня, передає Енергореформа.
По це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її повідомленням в телеграм-каналі 24 березня, мережеві обмеження, викликані пошкодженням об’єктів енергетичної інфраструктури досі діють у Харкові.
При цьому оператори системи розподілу, які працюють в цих трьох областях, у своїх соцмережах і на сайтах закликають споживачів маскимально економно та раціонально користуватися електрикою, аби допомогти відновленню пошкоджених об'єктів.
У цілому, як зазначає "Укренерго", ранкова ракетна атака суттєво не вплинула на роботу енергосистеми, але БПЛА атакували енергооб’єкти Дніпропетровської області.
Унаслідок цього уламками було пошкоджено частину обладнання на одній з підстанцій та високовольтна лінія електропередачі. При цьому в Кривому Розі фіксувалися перебої з теплопостачанням та були порушення технологічного процесу на окремих промислових підприємствах. Але "Укренерго" та обленерго відновили енергоживлення промисловості та теплопостачання побутових споживачів.
Також під час повітряної тривоги вимикалась повітряна лінія, що забезпечує роботу резервної схеми живлення Запорізької АЕС. Втім, фахівці "Укренерго" вже повернули її в роботу.
За даними Міністерства енергетики, через падіння уламків дрона пошкоджені лінії електропередачі у Київській обласі та знеструмлені 1,7 тис. споживачів у двох населених пунктах.
Також ворог намагався уразити об’єкт критичної енергетичної інфраструктури у Львівській області – сталося займання обладнання, об’єкт знеструмлений, але постраждалих немає. Як зазначає Міненерго, триває уточнення наслідків.
За його даними, на поточну добу прогнозується імпорт електроенергії обсягом 14 900 МВт-год (новий рекорд у березня – ЕР), експорту не передбачається (він також був відсутній 22 березня, в суботу, 23 березня, експорт йшов в незначних обсягах приблизно 1000 МВт-год).
В усіх постраждалих регіонах 24/7 тривають аварійно-відновлювальні роботи.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2713
https://t.me/energyofukraine/1845
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.