В Одеській області через нічний обстріл дронами-камікадзе пошкоджено лінії електропередачі, внаслідок чого частина споживачів у місті Кілія залишається без світла, перредає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його оновленням у Телеграм-каналі 6 вересня, ремонтні бригади проводять огляд пошкоджених мереж.
Разом з тим у Миколаївській області з технологічних причин одночасно відключалися дві повітряні лінії (ПЛ) електропередачі 150 кВ, що призвело до розвантаження двох ВЕС сумарним навантаженням 80 МВт. Але менше ніж за годину навантаження ВЕС було відновлено.
У Донецькій області через ворожі обстріли вимикалася ПЛ 35 Кв та підстанція 35 кВ, що призвело до знеструмлення 4 тис. абонентів у 9 населених пунктах. Частково абонентів заживлено, ремонтні роботи тривають з дозволу військових.
Традиційно через бойові дії залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.
За даними сайту ENTSO-E, на сьогодні імпорт е/е, який здійснюється з Молдови та Словаччини, виріс на 43% – до 3221 МВт-год.
Разом з тим, експорт електроенергії, який розпочасвя з 3 вересня, складє 360 МВт і надходить із Словаччини з 10:00 до 12:00 по 180 МВт-год.
Учора було 400 МВт-год у ці ж години.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.