Заборгованість із заробітної плати перед працівниками державних вугільних підприємств складає понад 2 млрд грн, перед працівниками ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" ("СхідГЗК") – 230 млн грн, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
"2 млрд грн заборгованість з заробітної плати на держшахтах, можливо, вже й більше, а також 230 млн грн борги із зарплати по СхідГЗК за 6 місяців", – сказав він під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП 12 січня, яке транслювалося онлайн.
На засіданні комітету розглядався поданий Волинцем на іншими депутатами законопроєкт №12220, яким продовжується до 1 січня 2026 року мораторій на банкрутство державних шахт та "СхідГЗК".
Згідно з законопроєктом, до 1 січня 2026 року щодо зазначених підприємств не порушуються провадження у справах про банкрутство, а порушені провадження підлягають припиненню.
За результатами розгляду, комітет рекомендував ВРУ включити законопроєкт до порядку денного сесії та прийняти одразу за основу та в цілому.
"Ми маємо таким чином сприяти розблокуванню рахунків добувним підприємствам. Зима. Треба забезпечити вугіллям енергетиків, населення, коксохімічну галузь (…). Грудневу зарплату шахтарям треба виплачувати", – зазначив Волинець,
За словами заступника міністра енергетики Миколи Колісника, мораторій на банкрутство, зокрема "СхідГЗК", накладений минулого року (на початку лютого – ЕР), дозволив скоротити заборгованість із заробітної плати, яка на момент його прийняття складала 305 млн грн, а зараз складає 229,5 млн грн, з яких 75-80 млн грн – поточна.
"Ми скоротили заборгованість за рахунок мораторію на стягнення. Зупинка стягнень (за виконавчими провадженнями – ЕР) дасть нам також можливість розібратися, які з зобов’язань підприємства є реальними", – зазначив Колісник, додавши, що Міненерго підтримує законопроєкт №12220.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на главу Міненерго Германа Галущенка у п'ятницю, 10 січня, Міністерство розробило законопроект про корпоратизацію держпідприємства "Східний ГЗК" та ініціює передачу йому всіх ліцензій на видобуток урану.Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.