Унаслідок ранкового ракетного удару російських агресорів по центру Харкова пошкоджено лінії електропередачі, у результаті чого тимчасово без світла залишаються 33 юридичні та 127 фізичних споживачів, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Разом з тим згідно з його оновленням у Телеграм-каналі 6 жовтня, енергетикам вже вдалося підключити 50 тис. споживачів у Київській області, знеструмлених учора через відключення дією захисту підстанція 110 кВ (зокрема, м. Біла Церква – ЕР учора).
За даними Міненерго, знеструмлювалися також 23 населені пункти у Донецькій області, але через обстріли окупантів. З цієї ж причини традиційно без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Міністерство також повідомило, що 5 жовтня застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії загальною потужністю 404 МВт (на 4 жовтня інформації про обмеження не було).
За даними сайту ENTSO-E, на п'ятницю, 6 жовтня, дещо зріс імпорт е/е – з 900 МВт-год у четвер до 1017 МВт-год (надходить зі Словаччини).
Разом з тим, також зріс експорт – з 1454 МВт-год до 1622 МВт-год (у Словаччину та Молдову).
Як повідомляло агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на міського голову Ігоря Терехова, 6 жовтня вранці російські окупаційні війська завдали удару по центру Харкова.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.