Унаслідок грозового шторму знеструмлено 119 населених пунктів у Львівській області та 12 – в Івано-Франківській, через обстріл у Херсонській області уламками пошкоджено обладнання одного з об’єктів генерації та відключено лінію електропередачі 35 кВ, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його повідомленням у Телеграм-каналі 23 серпня, через ворожі обстріли прифронтових та прикордонних регіонів залишається знеструмленою частина абонентів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківський, Херсонській та Чернігівській областях
Як уточнила НЕК "Укренерго" в своєму повідомленні у телеграм-каналі, всього на сьогодні через обстріли знеструмлено 412 населених пунктів.
Водночас там зазначили, що відновлено частину обладнання на п'яти підстанціях у північному та центральному регіонах.
"Часткове відновлення обладнання підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами для споживачів. Роботи продовжуються для повного відновлення функціонала підстанцій", – вказала НЕК.
Рзом з тим, Міненерго повідомило про смертельний випадок у місті Бучач Тернопільській області: 13-річний хлопчик доторкнувся до оголеного кабелю 0,4 кВ біля непрацюючого кіоска.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.