"Кількість подій на українських АЕС, викликаних військовою агресією, перевищила кількість експлуатаційних подій, що сталися через експлуатаційні фактори", – повідомила Держінспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) 10 листопада.Як зазначили в інспекції, події, викликані російською агресією, які відбулися у 2022 році та першому півріччі 2023 року, були пов'язані із захопленням Запорізької АЕС та пошкодженням електротехнічного обладнання та будівель, втратою лінії електропередачі на ЗАЕС через обстріли, вибухи мін на ЗАЕС, встановлені окупаційними військами, втратою ліній електропередачі для власних потреб АЕС.
"Водночас розслідування 15 експлуатаційних подій та дорозслідування трьох експлуатаційних подій, що сталися на енергоблоках ЗАЕС у 2022 році та у першому півріччі 2023 року, не завершено через окупацію ЗАЕС та відсутність умов для об'єктивного визначення причин експлуатаційних подій", – пояснили у ДІЯРУ.У результаті "НАЕК "Енергоатом" прийняло погоджене з Держатомрегулювання рішення про продовження терміну розслідування зазначених подій до деокупації та створення безпечних умов на ЗАЕС та в місті Енергодар.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.