"Черкасиобленерго" виступає за збільшення зарплати енергетикам на 30% у тарифі на розподіл е/е

21.10.2022 21:01
електроенергія

ПАТ "Черкасиобленерго" пропонує збільшити оплату праці енергетиків, що закладається в тариф на розподіл електроенергії, на 30%, передає Енергореформа

Таку пропозицію під час засідання Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вніс голова профспілкового комітету "Черкасиобленерго" Олександр Чорний, повідомляється в релізі компанії.

Там зазначили, що її підтримали представники трудових колективів інших ОСР, в тому числі голова профспілкового комітету АТ "Хмельницькобленерго" Олександр Макаров,

На думку "Черкасиобленерго", підвищення зарплати відповідатиме індексу інфляції в 2021-2022 роках

"Фонд оплати праці в ОСР регулюється НКРЕКП через затвердження тарифів на розподіл електроенергії. І якщо протягом 2021-початку 2022 років в інших галузях економіки країни заробітна платня збільшувалась, то остання корекція для працівників ОСР була прийнята ще в 2020 році", – йдеться у релізі.

За словами Чорного, в ухваленому комісією для обговорення проекті змін тарифів з 1 грудня закладено цифру збільшення оплати праці, яка пропонувалася ще на початку цього року, – 11,11%. Проте, за наведеними ним даними Держстату індекс інфляції склав у 2021 році – 10%, за 9 місяців 2022 року у річному вимірі – 21,8%.
У 2023 році, згідно з проектом державного бюджету України, інфляція складе ще 30%.

"Цілком логічно було б закласти в тариф хоча б те знецінення грошей, що вже відбулося, а це за період, коли не переглядалися тарифи, складає приблино 30%", – аргументував свою пропозицію Чорний.

На його переконання, збільшення заробітної платні дозволить  ОСР всієї країни  виконувати  більше ремонтних робіт зношеного чи пошкодженого внаслідок бойових дій обладнання та мереж, своєчасно відновлювати виведені з ладу лінії електропередач та  трансформаторні підстанції.

На думку профспілкового лідера "Хмельницькобленерго", інфляція суттєво обезцінила заробітні плати фахівців, частина з яких захищає Україну у лавах військових, а решта працює у вкрай напруженому режимі.

"Ми зобов`язані хоча б компенсувати той обсяг коштів, які поглинула інфляція", – вважає Макаров.

Як повідомляла Енергореформа, НКРЕКП планує з 1 грудня 2022 року значно підвищити тарифи на послуги з розподілу е/е для ОСР


Читайте також

"Енергоатом" та ŠKODA JS на URC 2026 домовилися розширити співпрацю в спорудженні та модернізації енергоблоків

Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.

"Укрнафта" отримає EUR44,6 млн гранту ЄБРР для будівництва генпотужностей – Корецький

ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.

"Енергоатом" прозвітував про 22 млрд грн допомоги Силам оборони України

З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.

Авторизация



Создать аккаунт


Авторизация

Возникла ошибка авторизации!
Извините, возникла ошибка авторизации. Пожалуйста, попробуйте еще раз (в окне социальной сети вам необходимо подтвердить авторизацию), или попробуйте авторизоваться через другую социальную сеть.

Пожалуйста проверьте свою почту
и перейдите по ссылке,
чтобы завершить свою регистрацию
на сайте.

Комментарий отправлен на модерацию