Дефіцит електроенергії останні дні складає 4,3-4,5 ГВт, що суттєво менше, ніж було в морозні дні, коли він досягав 5-6 ГВт при піковому споживанні 18 ГВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Станом на сьогодні, 12 лютого прогнозний максимум споживання складає 16,4 ГВт. Це те, що економіка хотіла би спожити. На жаль, дати ми можемо лише 12,3 ГВт", – сказав Шмигаль на засіданні енергокомітету Верховної Ради 12 лютого.
"З цієї потужності майже 2 ГВт імпорту, 7,5 ГВт АЕС, дуже мало блоків ТЕС –лише 5 енергоблоків та один корпус загальною потужністю 854 МВт. Сьогодні трошки менше сонця, але ми вже мали 1,6-1,7 ГВт вчора-позавчора. Тобто сонце починає набирати потужність. Сподіваємося також, що буде хороша водяна весна, і "Укргідроенерго" дасть нам позитивний приплив", – зазначив глава Міненерго.
Він додав, що в роботі зранку всі дев’ять блоків АЕС (загальна потужність 7,8 ГВт – ЕР), які переважно працюють на номінальній потужності, але, за його словами, є ще резерв на Рівненській АЕС.
Як повідомляла Енергореформа, після удару РФ по енергетиці 7 лютого АЕС вимушено знизили потужність.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=zkBU1QayAxo
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.