Дефіцит електроенергії на сьогодні знизився до 1 ГВт з 5-6 ГВт, які спостерігавлися взимку, і це дає можливість пом’якшити графіки відключень, передає Енергореформа.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Станом на сьогодні дефіцит електроенергії знизився, цьому сприяли декілька факторів. Звичайно, ми оперативно відновлюємо, за що величезна вдячність нашим енергетикам. Станом на сьогоднішній день дефіцит складає 1 ГВт, тобто в 5-6 разів менше, ніж було зимою. Це дозволяє, звісно, скоротити кількість черг для людей", – сказав Шмигаль на брифінгу за результатами РНБО щодо Комплексного плану стійкості українських міст і регіонів 3 березня.
Він також зазначив, що це дозволяє забезпечити "трошки легші" графіки для бізнесу, але, за його словами, бізнес сьогодні швидко вимушено адаптується до перебоїв з електрикою і запроваджує свою розподілену генерацію.
Глава Міненерго звернув увагу, що найдешевший і найшвидший спосіб – це СЕС, але акцентував, що вони мають бути обов’язково з накопичувачами, аби можна було вирівняти денний графік, коли буде великий надлишок сонячної енергії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.