Деолігархізація енергосектору, питання корпоративного управління в ньому, а також план проходження наступного ОЗП стали темами зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенко та Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бріджит Брінк, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міненерго.
Згідно з його релізом від 17 червня, міністр ознайомив Брінк із ситуацією та викликами в енергосекторі України, насамперед, у контексті триваючої російської агресії, та поінформував про нищівні збитки, які несе український енергосектор внаслідок дій окупантів.
При цьому міністр наголосив, що українська енергосистема має достатній резерв не лише для забезпечення внутрішнього попиту на електроенергію, а також і для експорту до країн Європи.
Брінк, своєю чергою, висловила захоплення стабільною роботою української енергосистеми в умовах війни, особливо під час проходження осінньо-зимового періоду, а також наголосила на підтримці з боку США у підготовці України до наступного ОЗП, зазначає міністерство.
Сторони обговорили зміцнення співпраці України з американською компанією Westinghouse, в тому числі й збільшення поставок ядерного палива, що дозволить українським АЕС повністю відмовитися від російського ресурсу, а також побудову нових блоків за американською технологією.
Ще однією темою було обговорення газового шантажу з боку росії в контексті нещодавнього зниження поставок газу до ЄС та погроз зупинки транзиту, додали в Міненерго
Інших подробиць міністерство не повідомило.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.