Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія України" ("ЕКУ") направив на виплату дивідендів за 2022 рік майже 17 млн грн, передає Енергореформа.
Як зазначається у релізі компанії 4 липня, це перші дивіденди, що отримала держава від нової енерготрейдингової компанії, яка розпочала свою комерційну діяльність в серпні минулого року.
Зазначається, що чистий прибуток "ЕКУ" за 5 місяців 2022 року склав 33,9 млн грн.
Відповідно до рішень уряду та ФДМУ, якому підпорядкована державна компанія, 50% цієї суми направляється на виплату дивідендів, 30% – на протидію збройній агресії російської федерації, 20% – на витрати, передбачені фінансовим планом компанії на 2023 рік.
Таким чином, всього до бюджету й на боротьбу з рф "ЕКУ" спрямує 27 млн грн.
"У стислі терміни нам вдалось побудувати з нуля дієздатну компанію і вийти на запланований рівень прибутку. Держава зміцнила свої позиції на енергоринку та почала заробляти у висококонкурентних сегментах, де раніше майже не була присутня", – прокоментував генеральний директор компанії Віталій Бутенко, слова якого наведені у релізі.
АТ "Енергетична компанія України" (АТ "ЕКУ") – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, яке здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів, у тому числі займається імпортно-експортними операціями. 100% акцій товариства належать державі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.