"За минулий рік "Енергоатом" та "Укргідроенерго" в рамках спецобов'язків тобто на компенсацію різниці між ринковою вартістю е/е та її вартістю для людей сплатили 107 млрд грн, а "Нафтогаз" – понад 200 млрд грн. Тобто більше ніж на 300 млрд грн енергетичні компанії України сплатили цю різницю у тарифах", – сказав він.Крім того, підприємства комунальної теплоенергетики та органи місцевої влади компенсували понад 100 млрд грн різниці у тарифах для населення.
"Вся енергетична спільнота працює над тим, щоб не допустити глибокої енергетичної кризи. Те, що ми пройшли зиму і проходимо цей опалювальний сезон, не означає, що у нас через агресію та атаку на цивільну інфраструктуру не накопичено проблематики", – сказав прем'єр.У зв'язку з цим Шмигаль наголосив на важливості відновлення пошкоджених енергетичних об'єктів та повернення до стабільно функціонуючих ринків електроенергії та газу в країні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.