Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) почала аналіз матеріалів НАЕК "Енергоатом" з використання палива виробництва Westinghouse для ВВЕР-440 Рівненської атомної станції, анонсованого на 2024 рік, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о. голови інспекції Олег Коріков.
"Проектом передбачено конкретне паливо, і якщо ми його змінюємо, то це є модифікація. Відповідно про положення про модифікацію підготовлено концептуальне рішення, що обґрунтовує безпеку впровадження альтернативного ядерного палива, воно надійшло до ДІЯРУ. І ми його аналізуємо, проводимо його експертизу з точки зору ядерної та радіаційної безпеки", – сказав Коріков в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він пояснив, що модифікація – це зміна проектного стану ядерної установки, і ДІЯРУ рухається у цьому питанні відповідно до процедури модифікації.
За його словами, ДІЯРУ місяць тому отримала пропозицію "Енергоатома" – концептуально-технічне рішення з модифікації впровадження альтернативного ядерного палива.
Важливі деталі:
Повний текст інтерв'ю читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" та на сайті "Енергореформа".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.