"ДТЕК готовий надати бригади, техніку, матеріали, щоб допомогти якнайшвидше відновити енергозабезпечення Херсона та звільнених територій області. Щоб подати електрику якнайшвидше, хоча б за графіком, але подати, щоб хоч трохи полегшити тяжкість ситуації", – сказав він в ефірі "Суспільне. Новини" 11 листопада.При цьому він наголосив, що російські окупанти повністю зруйнували всю енергосистему в Херсоні.
"У нас ми говоримо про відключення електроенергії за графіком, а зараз треба подивитися на ті регіони, де взагалі немає світу. Це сьогодні звільнений Херсон, там, де рашисти зруйнували всю енергосистему. Там не те, що графіків, там взагалі немає електроенергії", – описав ситуацію Сахарук.Крім того, він пояснив, що зараз тривають ремонтні роботи енергоінфраструктури, яка потрапила під обстріл з 10 жовтня, а також у ніч проти 11 листопада. За його словами, деякі об'єкти було пошкоджено по 2-4 рази.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.