Група ДТЕК попереджає про створення російським агресором низки фейкових телеграм-каналів і чат-ботів з використанням його назви з метою дезінформування українців та поширення паніки, передає Енергореформа.
"Ворог створив в телеграм десятки фейкових каналів і ботів з використанням назви ДТЕК. Їхня мета – залучити багато підписників, дезінформувати українців, маніпулювати суспільною свідомістю, і при потребі сіяти паніку", – йдеться у телеграм-каналі ДТЕК 6 грудня.
Там пояснили, що єдиний офіційний телеграм-канал Групи ДТЕК https://t.me/dtek_ua авторизований і має синю галочку, і саме там щоденно публікується офіційна інформація про ситуацію з енергопостачанням.
У ДТЕК переконані, що російські терористи розгорнули кампанії з дезінформації, не маючи жодних шансів проти ЗСУ та українських енергетиків.
У список фейкових каналів ДТЕК додав https://t.me/DTEKKyivskelectromerezhibot, попередивши, що він набирає підписників, а також https://t.me/dtek_svitlo, https://t.me/DTEKinfo, @workdonbass_bot.
При цьому в компанії закликали в жодному разі не довіряти фейковим каналам, не цитувати і не поширювати інформацію з них.
Зі свого боку НЕК "Укренерго" у цей же день також закликала українців бути пильними і довіряти тільки офіційним каналам, вказавши, що її офіційним телеграм-каналом є @Ukrenergo (https://t.me/Ukrenergo).
"Ворожі фейки та дезінформація – також страшна зброя. Щоб не підпадати під вплив ворога, тримайте список верифікованих сторінок державних установ. На них лише перевірена інформація з першоджерел", – наголосили в компанії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.