Енергетики ДТЕК цього тижня закінчили планові ремонти та повернули в мережу два чергові енергоблоки теплоелектростанцій компанії, передає Енергореформа.
"Обидва енергоблоки вже в роботі та тримають навантаження. На одному з енергоблоків планується найближчим часом збільшити навантаження до 165 МВт. Інший додав до енергосистеми до 130 МВт", – йдеться у повідомленні ДТЕК у Телеграм-каналі 8 грудня увечері.
Там зазначили, що таким чином, на сьогодні в рамках щорічної ремонтної кампанії ДТЕК реалізував 23 ремонти енергоблоків на ТЕС.
"Оновлені потужності дозволяють посилити роботу теплової генерації та надійніше проходити піки споживання електроенергії", – резюмували в компанії.
Як зазначала 8 грудня зранку в ефірі національного телемарафону заступник міністра енергетики Світлана Грінчук, найближчим часом енергосистема очікує повернення з ремонтів 9 енергоблоків ТЕС.
Як повідомляла Енергореформа, всього у 2023 році "ДТЕК" планує виконати ремонти на 27 енергоблоках, інвестиції в які становитимуть близько 3,9 млрд грн.
На початок ОЗП компанія відремонтувала усі 19 енергоблоків, які планувалося відремонтувати на цей час.
Фото з архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.