Енергетики відновили електропостачання в усіх населених пунктах, знеструмлених через негоду, внаслідок бойових дій та технічних причин знеструмлено 423 населені пункти, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики
Згідно з його повідомленням у телеграм-каналі, обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей, планові відключення побутових споживачів також не передбачаються.
Що стосується ситуації в регіонах, то через бойові дії у Донецькій області відключені 117 населених пункти, в Запорізькій області – 63, у Сумській – 54, у Херсонській – 45, у Чернігівській – 17.
Також аварійні ситуації сталися в газотранспортному господарстві. У Львівській області через порушення правил проведення земляних робіт пошкоджено підземний розподільний газопровід низького тиску, внаслідок чого без газопостачання залишились 98 абонентів. Міенерго зазначило, що витік газу ліквідовано, роботи з усунення наслідків тривають.
У Харківській області внаслідок бойових дій в одній з громад пошкоджено газопровід-ввід високого тиску. Без газопостачання залишився 621 абонент приватного сектору та котельня лікарні. Тривають аварійні роботи з відновлення газопостачання.
Як повідомляла Енергореформа, на ранок 5 грудня через негоду та бойові дії без електропостачання залишилися 467 населених пунктів. З них саме через негоду у Львівській області було відключено 31 населений пункт.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.