Всім 800 споживачам е/е в Київській області, знеструмленим внаслідок ракетного удару російських агресорів зранку 29 грудня, відновлено енергопостачання, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Водночас згідно з його релізом 30 грудня, в Одеській області залишаються без світла 296 клієнтів, які були відключені на прохання ДСНС для ліквідації наслідків атаки. Як повідомляла Енергореформа, увечері 29 грудня Міненерго проінформувало про повне повернення світла у Харків, де після удару залишилися без світла одразу 6 тис. споживачів.
Також через збиту опору ЛЕП сталося знеструмлення одного населеного пункту в Запорізькій області.
Масована повітряна атака у пятницю призвела і до відключень газопостачання.
У Львові газовики припинили подачу газу до 504 абонентів, оскільки внаслідок ракетного удару уламками ракети частково пошкоджено 7 багатоквартирних житлових будинків.
В одному з міст Львівської області від газопостачання відключено промислове підприємство.
У Дніпрі також внаслідок ворожого ракетного удару від газопостачання відключено понад 150 побутових споживачів.
У місті Сміла Черкаської області пошкоджені газифіковані приватні будинки, шість з яких було відключено від газопостачання аварійними бригадами.
Водночас у Київській області відключені від газопостачання 107 приватних будинків через пошкодження працівниками комунального підприємства підземного газопроводу середнього тиску під час земляних робіт в одному із сіл.
Через бойові дії, зокрема, в Донецькій області на ранок залишаються без світла 130 населених пунктів, у Сумській – 54, у Чернігівській – 16, у Харківській – 16 тис. абонентів.
"У цілому в енергосистемі обмеження елекропостачання не застосовуються а планові відключення не плануються", – підкреслює Міненерго.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.