НАЕК "Енергоатом" може надати ДП "Укрвугілля" безвідсоткову фінансову допомогу у розмірі 600 млн грн із терміном повернення до 22 грудня 2022 року, передає Енергореформа.
Відповідне рішення закріплене протокольним дорученням Кабінету Міністрів від 15 грудня, текст якого має у своєму розпорядженні "Енергореформа".
Згідно з протокольним дорученням, ціллю таких дій є безперебійне постачання вугільної продукції тепловій генерації.
Нагадаємо, на засіданні уряду 23 грудня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що найближчим часом буде запропоновано на розгляд уряду питання про внесення змін до фінансового плану НАЕК "Енергоатом", щоб можна було виконати раніше надане протокольне доручення Кабміну щодо спрямування компанією коштів на заробітні плати гірникам.
Запитання щодо стадії виконання такого доручення поставив на засіданні уряду голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
Варто зазначити, що на попередніх засіданнях уряду, які транслювалися онлайн, питання залучення "Енергоатому" до погашення боргів із зарплати гірникам не розглядалося.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.