НАЕК "Енергоатом" прагне повністю відмовитися від російського палива для АЕС, замістивши його у найближчій перспективі паливом Westinghouse, а згодом і власного виробництва, передає Енергореформа.
Про це повідомив президент компанії Петро Котін.
"Найближчими роками ми його повністю замістимо паливом Westinghouse. А за 3-4 роки половина наших потреб у паливі забезпечуватиметься паливом вітчизняного виробництва за технологією Westinghouse", – сказав він в інтервю Delo.ua.
За його словами, паливні збірки виготовлятимуться в Україні на одному з наших підприємств, а наразі Westinghouse завершує акредитацію відповідних виробничих потужностей.
Разом з тим Котін повідомив, що 6 липня 2022 року на Рівненській АЕС тепловидільні збірки від Westinghouse вперше завантажили до активної зони реактора енергоблока №3, який раніше працював на російському паливі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.