"Таким чином, росіяни намагаються отримати вкрай необхідну їм інформацію про особисті справи працівників Запорізької АЕС, щоб якнайшвидше змусити український персонал працювати на "Росатом". Окупанти у прямому розумінні застосовують тортури до атомників ЗАЕС, не відмовляючись від найжорстокіших знущань", – вказано у повідомленні."Енергоатом" закликав генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та світову спільноту задіяти всі можливі заходи щодо негайного звільнення Мартинюка з полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов'язків.
"Беззаконня загарбників на Запорізькій АЕС потрібно якнайшвидше зупинити! Для цього необхідно створити зону ядерної безпеки навколо ЗАЕС і повернути під повний контроль України", – наголосили в НАЕК.Як повідомляла Енергореформа, це вже не перше викрадення співробітників ЗАЕС – від простих працівників до екс-генерального директора Ігоря Мурашова.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.