НАЕК "Енергоатом" та очільники міст-супутників АЕС погодили спільну діяльність із надання гуманітарної допомоги, сприяння захисту об’єктів критичної інфраструктури та життєдіяльності міст під час війни, передає Енергореформа.
За результатами зустрічі 22 червня, у якій взяли участь, зокрема, президент "Енергоатома" Петро Котін, очільники міст-супутників АЕС Енергодара, Нетішина, Славутича і Южноукраїнська, а також керівники Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС, сторони ухвалили спільну декларацію про подальші дії з надання допомоги мешканцям окупованих і звільнених територій, працівникам окупованої російськими військами ЗАЕС, Збройним Силам та Національній гвардії України, йдеться у повідомленні компанії в телеграм-каналі.
Крім того, декларація передбачає спільну участь у повоєнному відновленні постраждалих від окупації міст-супутників АЕС, посилення координації підготовки та доставки гуманітарних вантажів, сприяння захисту стратегічних об’єктів – атомних станцій, інфраструктури та критично важливих об’єктів міст-супутників АЕС, а також персоналу, працевлаштування і створення нових робочих місць для вимушено переміщених осіб – мешканців Енергодару та працівників ЗАЕС та інші дії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.