НАЕК "Енергоатом" встановила отриману на початку лютого від у USAID першу газотурбінну мобільну електростанцію потужністю 28 МВт на один з об’єктів критичної інфраструктури, запустила її у тестовому режимі та готується підключити до мережі найближчими днями, передає Енергореформа.
"Фахівці "Енергоатома" зробили все від нас залежне, щоб виконати поставлене Міненерго завдання – запустити електростанцію до опалювального сезону. Попри затримки у надходженні комплектуючих, це завдання буде виконано, установка вже працює в тестовому режимі та буде підключена до мережі 10-12 жовтня", – зазначив президент компанії Петро Котін, слова якого наводяться у її повідомленні в Телеграм-каналі 4 жовтня.
За його словами, "Енергоатом" також підготував виробничу команду, яка працюватиме з цією мобільною енергоустановкою.
В НАЕК підкреслили, що завдяки такій установці з'являється можливість локалізувати енерговиробництво в регіоні, і це зміцнить українську енергомережу.
Як повідомлялося, посол США в Україні Бріджит Брінк при передачі газотурбінної станції 7 лютого зазначала, що вона буде забезпечувати електроенергією до 100 тис. споживачів.
Фото: прес-служба "Енергоатома"
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.