НАЕК "Енергоатом" більше не розглядає можливість добудови блоків №3-4 Хмельницької АЕС за допомогою реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва, які планувалося купити у Болгарії, передає Енергореформа.
Про це повідомив тво голови правління компанії Павло Ковтонюк.
"Ми взагалі не розглядаємо проєкт добудови блоків ХАЕС з Болгарією. Натомість ми розглядаємо використання нашого українського проєкту, блоку №2 ХАЕС. Щоб надати одному з європейських виробників техзавдання за цим проєктом і щоб він виготовив нам це обладнання", – сказав Ковтонюк під час брифінгу на одній з АЕС, передає кореспондент Енергореформи з місця події.
Як повідомляла Енергореформа, Міністерство енергетики під керівництвом Германа Галущенка, який став фігурантом справи НАБУ/САП "Мідас" про корупцію в енергетиці, активно лобіювало закупівлю у Болгарії обладнання для двох блоків ХАЕС, виготовлених за російською технологією. Це питання мало великий резонанс у суспільстві.
Болгарія свого часу призупинила переговори щодо продажу реакторів з політичних мотивів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.