У резерві в енергосистемі 21 січня перебуває чотири теплових енергоблоки та 1 корпус ТЕС, які можуть бути задіяні у разі потреби, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Дефіциту електроенергії немає і не передбачається на поточну добу. Генерації, виробленої в Україні, достатньо для покриття потреб споживачів. Графіки відключень не застосовуються", – йдеться у його повідомленні в Телеграм-каналі.
Крім того, передбачений імпорт електроенергії на рівні 5800 МВт-год, що на 6,3% більше показника суботи.
Водночас Міненерго нагадує, що зменшення навантаження на енергосистему є дуже важливим, особливо у пікові години споживання, які у вихідні дні припадають з 10:00 до 12:00 та з 18:00 до 20:00.
Воно також вказує, що енергетики заживили всіх споживачів, знеструмлених в Україні через негоду.
За його інформацією, в одному з населених пунктів Камінь-Каширського району Волинської області в багатоповерхівці вибухнув газовий балон, через що сталася пожежа.
До лікарні з опіками доставлено чоловіка, загрози його життю немає. Тимчасово перекрито подачу газу до будинку – без газопостачання 16 квартир.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.