"Система збалансована та забезпечена необхідним ресурсом. Для прикладу, якщо вчора споживання е/е було 22,6 тис. МВт, то за такого споживання ми маємо дуже суттєвий резерв потужності: атомної генерації понад 1 тис. МВт, теплової – приблизно 500 МВт, ГЕС – приблизно 2 тис. МВт. Необхідний запас потужності є", – сказав глава Міненерго під час брифінгу в Києві 11 січня.Він також зазначив, що другий місяць поспіль відбувається стійке накопичення вугілля на складах ТЕС, обсяг якого на 11 січня сягнув 714 тис. тонн, що майже на 200 тис. тонн більше за показник на таку саму дату грудня 2021 року.
"Це забезпечується диверсифікацією джерел постачання через блокаду з боку Російської Федерації та ритмічністю постачань морем, і ми будемо забезпечені вугіллям протягом усього опалювального сезону", – запевнив міністр.Галущенко також звернув увагу, що за зростання споживання електроенергії приблизно на 6% порівняно з минулим опалювальним сезоном на стільки ж знижується споживання газу.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.