"Наші диспетчери впоралися із втратою двох блоків у системі, енергосистема продовжує працювати стабільно, ми тримаємо частоту 50Гц. Це подвиг наших енергетиків", – заявив Кудрицький.За його словами, фахівці ЗАЕС контролюють стан усіх ядерних об'єктів станції, однак були змушені зупинити 2 енергоблоки.
"Окупант свідомо знищує критичну інфраструктуру, намагаючись зламати українців. Як керівник системного оператора, я хочу запевнити, що ми готові до різних варіантів розвитку подій", – наголосив він.Зокрема, у тих регіонах, де йдуть бойові дії, фахівці "Укренерго" миттєво реагують на усі пошкодження, перемикають лінії, а ремонтні бригади НЕК спільно з бригадами з енергорозподільних компаній (оператори системи передачі (ОСР) оперативно ремонтують усі пошкодження, як тільки стихають обстріли.
"Енергосистема стабільна, хоч працює ізольовано. Але наша команда наближає приєднання української енергосистеми до української, робота над цим не припиняється ні вдень, ні вночі", – констатував Кудрицький.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.