Енергосистема України зіткнеться зі збільшенням дефіциту електроенергії через стрімкий ріст споживання, викликаний значним похолоданням, очікуваним уже незабаром. передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"Уже найближчим часом очікується значне похолодання, що призведе до стрімкого збільшення споживання, яке наразі енергосистема не в змозі покрити у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, зокрема, і найпотужнішої – Запорізької АЕС", – йдеться у щоденному оновленні компанії в "Телеграм-каналі" 6 січня.
Разом з тим у НЕК зазначили, що наразі у нічний період електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття споживання, тому для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей України на 6 січня доведені ліміти споживання з 8:00 до 23:00.
"Укренерго" нагадала, що перевищення лімітів призводить до застосування аварійних обмежень, як це, зокрема, сталося й 5 січня, коли у більшості областей вводились аварійні відключення.
"Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово. Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність обмеження споживання", – закликали в НЕК.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.